2018

on under yeniyil
2 minute read

<2017></2018>

Merhaba, 2018’e günler kala geçen yıl da yazdığım gibi bu yılda geride bıraktığımız yıla dönüp kendi adıma biraz anlatacağım…

2017

2017’ye nasıl girdiğimi hatırıyorum. Finallerin ortasındaydık. Değişen birşey yok, yine finallerin ortasındayız. Ve maalesef bu çok kötü bir durum. Her ne ise. Farkettim ki 2017’de dilediğim bir çok güzel olayı yaşadım bu sene. Biraz onlardan bahsetmek istiyorum..

Yamaçparaşütü

oludeniz

En büyük tutkularımdan biri olan yamaçparaşütüne oldukça yoğunlaştım ve kendimi geliştirdim. Ve geliştirmeye devam ediyorum. Geçen seneki yazımda bahsettiğim THK’daki eğitimimden sonra okula (Sakarya’ya) döndüm. Sakarya’da Türkiye’nin en iyi ve önemli yamaçparaşütü okulu olan Fenomen Air Sports bulunuyor. Burada orta seviye pilotluk eğitimi (P3) almak istiyordum. Yine geçen yazıda bahsettiğim Kocaeli yamaçparaşütü ekibi ile bu eğitime başladık. Bu sebeple hızı bir şekilde malzeme arayışına girdim. Tabiki öğrenci hali sıfır malzeme almak çok zor. Bende ikinci el malzeme bakmaya başladım ve kendime bir yamaçparaşütü takımı topladım. Bu yamaparaşütü, harness, kask ve yedek paraşütten oluşan bir takım. Baktığınız zaman sıfır takımın yarı fiyatına gayet uygun durumda malzeme topladım diyebilirim. Daha sonra eğitim başadı. Toerik eğitimi haftasonları olacak şekide 4-5 haftada bitirdik. Aralarda tabiki hava güze oldukça tepeye çıkıp ucuyorduk. Bu şekide 4 5 ay devam etti. Ucuş saaterimizi tamamladıktan sonra Ölüdeniz planaması yapıldı ve finallerin bittiği tarihte Öüdeniz’e eğitimi tamamlamak için gittik. Öüdeniz bir çok kişinin olduğu gibi benimde hayallerimden biriydi. (Artık normal birşey haline geldi)

oludeniz2

Ve tabikide bayildim oraya. Gerek sahili gerek gökyüzünden izlemesi harikaydı. Gökyüzünde yaptığımız acil durum çalışmaları da çok heyecan vericiydi. Devamında eğitim bittikten sonra keyif uçuşlarımızı da yaptıktan yapıp geri döndük. Ben yazı yine Sakarya’da geçirmeye calıştım ve havanın güze oldugu her gün (çoğu günler) uçuşlarımıza Serdivan’da devam ettik. Çok kısa anlatacak olursam yamaçparasütü kariyerim bu şekilde geçti… Daha detaylı bir şekilde önümüzdeki günlerde anlatmak istiyorum.

Yazılım

yaz-okulu-son-gun

Birinci sınıf bitmek üzereyken tam yazın ne yapsam düşüncesine daldığımda sınıftan bir arkadaşım Microsoft’un yaz okulu programından bahsetti. Başvuruları başlamıitı. Bende durur muyum hemen başvurdum. Kısa bir video çekip diğer bilgierimIe beraber başvurduktan sonra yazın kabul edildiğime dair telefon alıncaki sevincimi hatırlıyorum. Ağustos’ta başlayan 1 aylık yaz okuu için İstanbu’a geri döndüm. Bu yaz okuIu meslek kariyerim açısından bana çok şey kattığını düşünüyorum. Daha once burada geçirdiğimiz zamanla ilgii yazilar yazmıştım. Daha sonra İstanbul’da biraz vakit geçirdikten sonra Sakarya’ya geri döndüm. Şuan çalıştığım firmadan ayrılma düşüncem var bir süredir. Kendimi geliştiremediğimi farkettim. Bu benim için çok önemli. Mezun olduktan sonra bu kadar zaman çalışıp staj yapıp kendime bir şey katmadan buradan ayrılırsam çok üzülürdüm. Bu sebeple daha önemli bana daha çok bilgi birikimi kazandıracak işerde çalışmak veya işler yapmak amacı ile buradan ayrılacağım. Şimdilik bu kadar.

2017’yi bu gibi birkaç güzel gelişme ile kapattıktan sonra geriye baktığımda geçen seneki gibi kötü 0laylarin yaşanmadığını görüyorum. Çok şükür de öyle oldu. Ve umuyorum ki bundan sonra da yaşanmaz.

Bundan sonrası

Bundan sonra her ne kadar şu ana kadar çoktan yapmış olmam gerekse de kendime ileriye dönük hedefler koyup bunlar için çalışacağım. Şimdilik benden bu kadar. Görüşmek üzere..

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar!

comments powered by Disqus